2020
Palīdzi izrauties no vardarbības!
2020. gada "Dod pieci!" saņemtie ziedojumi palīdz akūtu un neatliekamu situāciju risināšanā - īslaicīgai pajumtei, medicīniskai palīdzībai un ekspertīžu apmaksai, ēdienam, transportam, mentoram, kas aiz rokas izved cauri procesam, jo bieži cietušie uz to vienkārši paši nav spējīgi. Paldies visiem ziedotājiem!
#VardarbībaĢimenē #PalīdziIzrauties
- "Dod Pieci" komanda
Ziņas
Vardarbībā cietušo atbalsta sistēmā panāktas dažas izmaiņas, bet arvien daudz trūkumu
Septītajā labdarības maratonā "Dod Pieci" 2020.gadā vāca ziedojumus atbalstam vardarbībā cietušajiem. Maratonā toreiz izgaismoja arī daudzos sistēmiskos trūkumus darbā ar cietušajiem un arī varmākām. Kopš tā laika ir panāktas vairākas izmaiņas, piemēram, uzsākts valsts apmaksāts krīzes dzīvokļu pakalpojums. Tomēr arī neseni notikumi pierāda, ka atbalsta sistēmā joprojām trūkumu ir daudz un to dēļ ik dienas cieš cilvēki.
20.11.2023.
Krīžu dzīvokļu izveide – pašlaik pašvaldību pašu iniciatīva
Jumts virs galvas sev un savam bērnam – vieta, kur patverties. Tas ir tas, kas pašlaik ļoti trūkst sievietēm un bērniem, kas cieš no vardarbības ģimenē. Vairākās pašvaldībās šim mērķim kalpo krīzes centri, bet ar tiem nepietiek. Noslēdzot pagājušā gada sabiedrisko mediju labdarības maratonu "Dod pieci!" kopā ar speciālistiem atbildīgās amatpersonas lūdzām risināt vairākus būtiskus jautājumus. Pirmais no tiem - veicināt "krīzes dzīvokļu" tīkla attīstību Latvijā. Kā ar to veicies?
04.12.2021.
No šodienas varmākām noteiks pienākumu apgūt obligātu kursu vardarbīgas uzvedības mazināšanai
No ceturtdienas, 1. jūlija, varmākām noteiks pienākumu apgūt obligātu kursu vardarbīgas uzvedības mazināšanai, informēja Tieslietu ministrijā (TM).
01.07.2021.
«Singapūras satīna» dalībnieka sieva lūdz palīdzību, lai sāktu dzīvi bez vardarbības; sadarbība starp dienestiem joprojām vāja
Diskusiju vētru mikroblogošanas vietnē "Twitter" sacēlis divu bērnu mammas Mairitas Strūbergas lūgums pēc finansiālas palīdzības, to pamatojot ar aiziešanu no vardarbīgām attiecībām. Vīrs vardarbību kategoriski noliedz. Mēģinot atšķetināt stāstu, LTV nonāca pie secinājuma, ka sadarbība starp atbildīgajiem dienestiem, reaģējot uz aizdomām par vardarbību, joprojām ir vāja.
14.05.2021.
Izlietoti 14% no «Dod pieci» saziedotās naudas vardarbībā cietušajiem
"Ziedot.lv" izlietojis 14% no saziedotās naudas, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri cenšas aiziet no vardarbīgām attiecībām.
11.05.2021.
Pēc labdarības maratona «Dod pieci!» saņemti vairāk nekā 100 palīdzības lūgumi
Nomainītas slēdzenes, apmaksātas psihologa un psihoterapeita konsultācijas, pajumtes un transporta nodrošināšana – tie ir vien daži no palīdzības veidiem, kādi jau sniegti cilvēkiem, kas vērsušies “Ziedot.lv”, lai varētu izbēgt no vardarbības apburtā loka. Pēc labdarības maratona “Dod pieci!” arvien vairāk cilvēki vērsušies ar palīdzības lūgumiem pie atbildīgajiem dienestiem.
10.02.2021.
«Dod pieci!»: Sper pirmos soļus vardarbības mazināšanai ģimenēs
Labdarības maratonā "Dod pieci!" sabiedriskie mediji sadarbībā ar Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centru "Re:Baltica" pievērsa sabiedrības uzmanību vardarbības ģimenē mazināšanas tēmai. Izgaismojot vairākas problēmas, maratona noslēgumā atbildīgajām amatpersonām tika nosūtīta atklāta vēstule, kurā apkopoti vairāk nekā 10 priekšlikumi un ieteikumi vardarbības mazināšanai.
02.02.2021.
Par labdarības maratonā «Dod pieci!» saziedoto palīdzību sniedz jau 120 cilvēkiem
Labdarības maratons "Dod pieci!" plaši aktualizējis vardarbības problēmu ģimenē – ļaudis ar saviem pieredzes stāstiem dalījās ne tikai akcijas laikā pērnā gada nogalē, bet arī turpina to darīt šodien. Īpaši to izjūt nevalstiskās organizācijas, kurām darba akcijas laikā un pēc tās kļuvis daudz vairāk. Līdz šim palīdzība jau sniegta vai uzsākta 120 cilvēkiem. Taču par saziedotajiem 400 000 eiro to varēs saņemt vēl daudzi.
02.02.2021.
Aicina rakstīt par savu pieredzi «Vardarbības arhīvā»
No pirmdienas, 11. janvāra, katrs, kurš ir pieredzējis vardarbību, var dalīties ar savu pieredzes stāstu vietnē vardarbibasarhivs.lv. Iesniegtie stāsti tiks saglabāti publiski nepieejamā kolekcijā, kas veidota ar mērķi dokumentēt vardarbības vēsturi Latvijā.
11.01.2021.
Lāsma par vardarbību ģimenē: Ir brīnišķīga sajūta stāvēt bedres malā, no kuras esi tikusi laukā
Lāsma piedzīvojusi varmācību abās laulībās. Savu stāstu viņa stāstījusi, uzrunājot sievietes, kuras nespēj saraut varmācīgu attiecību saites. Lāsma saka – tu to vari, ja gribi! Atkarība varmācīgās attiecībās vēršas uz labo pusi, kad sāc sevi mīlēt, cienīt un kad bailes kļūdīties atkāpjas vismaz drošā attālumā; patiesība dara brīvu.
03.01.2021.
Cīņā par tiesībām audzināt meitu uzvar vardarbīgais vīrs. Stāsta 5.daļa
Šķiet, ka aizejot no vardarbīga vīra, dzīve mainīsies un iegūs mierīgu plūdumu. Nē, ar to Lāsmas dzīvē nekas nebeidzas, vardarbībai ir dažādas sejas, tā turpinās – cīņā par tiesībām audzināt meitu uzvar vardarbīgais vīrs. Lāsma strādā, maksā vīram alimentus, ar meitu vīrs liedz tikties, meitu Lāsma var redzēt slepus, pie skolas.
27.12.2020.
Labdarības maratona «Dod pieci!» rīkotāji nosūta amatpersonām 14 priekšlikumus, lai mazinātu vardarbību ģimenē
„Dod pieci!” rīkotāji, analizējot vardarbības ģimenē problēmu loku, atbildīgo iestāžu darbu un finansējumu, ir nosūtījuši augstākajām valsts amatpersonām 14 priekšlikumus, kas ietver palīdzības sniegšanu cietušajiem, darbu ar varmāku un institūciju darba uzlabošanu.
23.12.2020.
«Dod pieci!» aicinās valsts līmenī sakārtot atbalstu cīņai ar vardarbību ģimenē
Labdarības akcijas „Dod pieci!” laikā sabiedriskie mediji un Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs „Re: Baltica” izgaismojuši vairākas problēmas, kas skar vardarbības ģimenē upurus, varmākas un sabiedrību kopumā. Atbildīgajām amatpersonām tiks nosūtīta vēstule. Tajā Latvijas Radio, LTV, “Re:Balticas” un Ziedot.lv vārdā ir definēti mērķi, ko atbildīgajām institūcijām svarīgi īstenot, lai mazinātu vardarbību valstī.
23.12.2020.
Labdarības maratonā pret vardarbību ģimenē «Dod pieci! 2020» ziedoti 402 065 eiro
Labdarības maratona «Dod pieci! 2020» 152 stundu garā tiešraide ir noslēgusies. Ziedojumu apjoms, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cieš no vardarbības ģimenē pēdējā dienā sasniedza 402 065 eiro. Ziedot "ziedot.lv" mājaslapā iespējams līdz 10. janvārim.
23.12.2020.
Mūsos ir vardarbības potenciāls. «Dod pieci!» saruna ar pētnieci Aivitu Putniņu
Latvijas sabiedrībai ir grūtības atpazīt vardarbību ģimenē. Lai veicinātu sistēmas izmaiņas, ir nepieciešama kopienas iesaistīšanās, "Dod pieci! 2020" stikla studijā uzsvēra sociālantropoloģe Aivita Putniņa.
23.12.2020.
Es esmu samierinājusies, bet vai piedevusi? Emocionālās vardarbības stāsta noslēgums
Tēvs psiholoģiski terorizē māti. Meita, aizstāvot mammu, tiek pazemota no tēva ģimenes puses. Radiniece ārste, ar kuru ģimene dala mitekli, meiteni dzen smagā stresā un izmisumā. Tie ir tikai daži no piemēriem, kā meitene cietusi šajā, it kā labi situētajā ģimenē. Piedzīvotā emocionālā vardarbība likusi viņai vēl bērna vecumā apsvērt pašnāvības iespējas. Tagad kad pieaugusi, sieviete anonīmi nolēma pastāstīt šīs savas vissāpīgākās atmiņas, lai kāds varbūt ieklausītos un ar citu bērnu tā nenotiktu. Stāsta septītā daļa.
23.12.2020.
FOTO, VIDEO: Labdarības maratona «Dod pieci! 2020» 6.diena
Labdarības akcijas «Dod pieci! 2020» tiešraide noritēs līdz 23. decembrim. Latvijas Radio 5 dīdžeji Elīna Baltskara, Magnuss Eriņš un Toms Grēviņš turpina atskaņot ziedotāju izvēlētas dziesmas un uzņemt muzikālus un tematiskus viesus, lai runātu par vardarbību ģimenē.
22.12.2020.
Elitas Patmalnieces glezna, Aijas Andrejevas mūzika un Ralfa Eilanda izaicinājumi – «Dod pieci!» 6. dienā
Labdarības maratona "Dod pieci! 2020" pirmspēdējā dienā stikla studijā skanēja mūzika un sarunas, kā arī viedokļi par vardarbību ģimenē, tapa arī glezna, kura nonāca virtuālajā izsoļu zālē.
22.12.2020.
Labdarības maratonā «Dod pieci! 2020» pret vardarbību ģimenē līdz šim ziedoti 203 860 eiro
Labdarības akcijā “Dod pieci! 2020”, kura norisinās līdz 23. decembra pulksten 20.00, saziedoti 203 860 eiro. Latvijas Radio 5, “pieci.lv” dīdžeji turpina tiešraidē stikla studijā uzņemt viesus un atskaņot tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas.
22.12.2020.
70% mentālo problēmu rodas pusaudžu un agrās jaunības gados. «Dod pieci!» saruna ar psihoterapeitu
Labdarības maratona “Dod pieci! 2020” sestajā dienā stikla studijā viesojās pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs, lai runātu par pusaudžiem un iespaidu, ko uz viņiem atstāj vardarbība ģimenē. Viņš akcijas tiešraidē stāstīja, ka pusaudžu vecumu dēvē arī par otrās iespējas laiku, taču tajā slēpjas arī daudz riska faktoru.
22.12.2020.
Šķiršanās un bērnu (ne)dalīšana. Emocionālās vardarbības stāsta 6.daļa
Tēvs psiholoģiski terorizē māti. Meita, aizstāvot mammu, tiek pazemota no tēva ģimenes puses. Radiniece ārste, ar kuru ģimene dala mitekli, meiteni dzen smagā stresā un izmisumā. Tie ir tikai daži no piemēriem, kā meitene cietusi šajā, it kā labi situētajā ģimenē. Piedzīvotā emocionālā vardarbība likusi viņai vēl bērna vecumā apsvērt pašnāvības iespējas. Tagad kad pieaugusi, sieviete anonīmi nolēma pastāstīt šīs savas vissāpīgākās atmiņas, lai kāds varbūt ieklausītos un ar citu bērnu tā nenotiktu. Stāsta sestā daļa.
22.12.2020.
FOTO, VIDEO: Labdarības maratona «Dod pieci! 2020» 5. diena
Labdarības akcijas «Dod pieci! 2020» tiešraide noritēs līdz 23. decembrim. Latvijas Radio 5 dīdžeji Elīna Baltskara, Magnuss Eriņš un Toms Grēviņš turpina atskaņot ziedotāju izvēlētas dziesmas un uzņemt muzikālus un tematiskus viesus, lai runātu par vardarbību ģimenē.
21.12.2020.
Palīdzība nepieciešama arī varmākām. «Dod pieci!» saruna ar psiholoģi Eviju Burkovsku
Labdarības maratona pret vardarbību ģimenē "Dod pieci! 2020" stikla studijā Doma laukumā viesojās psiholoģe Evija Burkovska, kura vada Valsts probācijas dienesta sociālās korekcijas programmas varmācīgiem cilvēkiem. Viņa atzīmēja, ka palīdzība nepieciešama gan upuriem, gan arī varmākām.
21.12.2020.
Labdarības maratona «Dod pieci 2020» ziedojumu summa sasniegusi 166 150 eiro
Labdarības akcijā “Dod pieci! 2020” pret vardarbību ģimenē līdz šim saziedoti 166 150 eiro. Norit maratona tiešraides piektā diena, tā turpināsies līdz 23.decembra pulksten 20.00.
21.12.2020.
11 gados man vairs nebija spēka dzīvot. Emocionālās vardarbības stāsta 5. daļa
Tēvs psiholoģiski terorizē māti. Meita, aizstāvot mammu, tiek pazemota no tēva ģimenes puses. Radiniece ārste, ar kuru ģimene dala mitekli, meiteni dzen smagā stresā un izmisumā. Tie ir tikai daži no piemēriem, kā meitene cietusi šajā, it kā labi situētajā ģimenē. Piedzīvotā emocionālā vardarbība likusi viņai vēl bērna vecumā apsvērt pašnāvības iespējas. Tagad kad pieaugusi, sieviete anonīmi nolēma pastāstīt šīs savas vissāpīgākās atmiņas, lai kāds varbūt ieklausītos un ar citu bērnu tā nenotiktu. Stāsta piektā daļa.
21.12.2020.
No amatpersonām ir jāprasa labā griba. «Dod pieci!» saruna ar tiesnesi Ilzi Celmiņu
Labdarības maratona “Dod pieci! 2020” pret vardarbību ģimenē tiešraidē piektās dienas rītā stikla studijā viesojās Rīgas apgabaltiesnese Ilze Celmiņa. Viņasprāt, likumdošanā problēmu nav vardarbības mazināšanai ģimenē, bet problēmas saistās ar atbildīgo amatpersonu attieksmi pret to.
21.12.2020.
Evijas pieredze: Zviedrija tiecas izskaust vardarbību pret sievietēm, sniedz palīdzību
Zviedrija ir viena no vadošajām valstīm pasaulē dzimumu līdztiesības un iespēju veicināšanā. Vienlaikus šajā Ziemeļvalstī ir vieni no augstākajiem vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē rādītājiem Eiropā. Zviedrijas Nacionālā noziedzības novēršanas padome 2015. gadā ziņoja, ka 64% vardarbīgos uzbrukumos cietušo sieviešu bija pazīstamas vai tuvās attiecībās ar pāridarītāju. Šo sieviešu vidū bija arī latviete Evija.
21.12.2020.
FOTO,VIDEO: Labdarības maratona pret vardarbību ģimenē «Dod pieci! 2020» 4. diena
Aizritējusi jau puse no 125. labdarības maratona “Dod pieci! 2020” tiešraides stundām, kurās Latvijas Radio 5 "pieci.lv" dīdžeji Elīna Baltskara, Magnuss Eriņš, un Toms Grēviņš ar muzikāliem un tematiskiem viesiem sarunājas par vardarbību ģimenē.
20.12.2020.
Ticība neatbrīvo no atbildības. «Dod pieci! 2020» saruna ar mācītāju Juri Cālīti
Mācītājs Juris Cālītis labdarības maratona “Dod pieci! 2020” ceturtās dienas tiešraidē stikla studijā dalījās ar saviem novērojumiem par sekām, ko vardarbība ģimenē atstāj uz bērniem un jauniešiem.
20.12.2020.
Labdarības maratonā «Dod pieci! 2020» līdz šim saziedoti 126 217 eiro
Dīdžeji Elīna Baltskara, Magnuss Eriņš un Toms Grēviņš labdarības maratona "Dod pieci! 2020" tiešraidē no stikla studijas jau ceturto dienu atskaņo tikai ziedotāju izvēlētas dziesmas, kā arī uzņem muzikālos un tematiskos viesus, lai runātu par vardarbību ģimenē. Līdz šim brīdim saziedoti ir 126 217 eiro.
20.12.2020.
«Dod pieci! 2020» 4. dienu ieskandināja Andrejs Osokins, «Citi zēni» un «Ducele»
Labdarības akcijas “Dod pieci! 2020” muzikālie viesi ceturtās dienas sākumā tiešraides skatītājus priecēja ar dažādām muzikālām noskaņām – klasisko mūziku, popmūziku un folkmūziku.
20.12.2020.
No totalitārisma ģimenē uz diktatūru elitārā skolā. Emocionālās vardarbības stāsta 4. daļa
Tēvs psiholoģiski terorizē māti. Meita, aizstāvot mammu, tiek pazemota no tēva ģimenes puses. Radiniece ārste, ar kuru ģimene dala mitekli, meiteni dzen smagā stresā un izmisumā. Tie ir tikai daži no piemēriem, kā meitene cietusi šajā it kā labi situētajā ģimenē. Piedzīvotā emocionālā vardarbība likusi viņai vēl bērna vecumā apsvērt pašnāvības iespējas. Tagad, kad pieaugusi, sieviete anonīmi nolēma pastāstīt šīs savas vissāpīgākās atmiņas, lai kāds varbūt ieklausītos un ar citu bērnu tā nenotiktu. Stāsta ceturtā daļa.
20.12.2020.
Iecietība mazina vardarbību. «Dod pieci! 2020» studijā psiholoģe Kristīne Balode
Labdarības maratona “Dod pieci! 2020” ceturtās dienas rītā stikla studijā viesojās klīniskā psiholoģe Kristīne Balode. Viņa stāstīja par sarunu nepieciešamību iecietības veicināšanā.
20.12.2020.
Vardarbībā cietusī Lāsma: No vīra aizgāju aukstā naktī, izdzīvošanas instinkts beidzot ņēma virsroku
Turpinām Lāsmas stāstu par divās neveiksmīgās laulībās piedzīvoto fizisko un emocionālo vardarbību. Šobrīd sāpīgais laiks ir aiz muguras, Lāsma ir spējusi no šī zaņķa izkāpt, tagad, 46 gadu vecumā, ir studente, iegūst savu pirmo augstāko izglītību.
20.12.2020.
Trīs salauztas personības – «Dod pieci!» ziedotājas pieredze ar asarām acīs
Labdarības maratonā “Dod pieci! 2020”, kas šogad vāc līdzekļus, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē, kāda anonīma ziedotāja telefona sarunā ar stikla studijas dīdžejiem Tomu Grēviņu un Elīnu Baltskaru tiešraidē dalījās ar savu personisko stāstu.
19.12.2020.
Labdarības maratonā «Dod pieci! 2020» divās dienās saziedoti 99 510 eiro
Pirmajās 54 stundās, kopš sākusies labdarības akcijas pret vardarbību ģimenē “Dod pieci! 2020” tiešraide, kopā saziedoti 99 510 eiro. Elīna Baltskara, Magnuss Eriņš un Toms Grēviņš turpina atskaņot tikai ziedotāju izvēlētās dziesmas un stikla studijā sarunāties ar viesiem un ziedotājiem.
19.12.2020.
FOTO, VIDEO: Labdarības maratona «Dod pieci! 2020» 3. diena
Ziedotāju aktivitāte nemazinās, studijā dīdžeji tiešraidē turpina atskaņot pret ziedojumiem iemainītās dziesmas un uzņemt mūziķus un citus viesus, ar kuriem runāt par labdarības maratona “Dod pieci! 2020” galveno tēmu – vardarbību ģimenē.
19.12.2020.
Krople, riebekle, alerģisks mērkaķis. Emocionālās vardarbības stāsta 3. daļa
Tēvs psiholoģiski terorizē māti. Meita, aizstāvot mammu, tiek pazemota no tēva ģimenes puses. Radiniece ārste, ar kuru ģimene dala mitekli, meiteni dzen smagā stresā un izmisumā. Tie ir tikai daži no piemēriem, kā meitene cietusi šajā it kā labi situētajā ģimenē. Piedzīvotā emocionālā vardarbība likusi viņai vēl bērna vecumā apsvērt pašnāvības iespējas. Tagad, kad pieaugusi, sieviete anonīmi nolēma pastāstīt šīs savas vissāpīgākās atmiņas, lai kāds varbūt ieklausītos un ar citu bērnu tā nenotiktu. Stāsta trešā daļa.
19.12.2020.
Labdarības maratonā «Dod pieci! 2020» ziedoti 40 000 eiro, pateicoties uzņēmuma 339 darbinieku adītām šallēm
Labdarības akcijas pret vardarbību ģimenē trešās dienas rītā stikla studijā viesojās uzņēmuma "Circle-K Latvia" izpilddirektore Gunta Jēkabsone, lai nodotu uzņēmuma ziedojumu 40 000 eiro apmērā. Tās ir 8000 stundas drošībā cilvēkiem, kuri bēg no vardarbības ģimenē.
19.12.2020.
FOTO, VIDEO: Labdarības maratona «Dod pieci! 2020» 2. diena
Noritējusi labdarības akcijas “Dod pieci! 2020” otrā diena, saziedoti 43 448 eiro, sastapti uzticīgi ziedotāji un stikla studijas viesi. Tapis arī Toma Grēviņa video aicinājums visiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē, tiešsaistē aizpildot anketu.
18.12.2020.
Labdarības maratona «Dod pieci! 2020» pirmajā diennaktī saziedoti 43 448 eiro
Pirmajās 28 stundās labdarības akcijā “Dod pieci!” pret vardarbību ģimenē saziedoti 43 448 eiro.
18.12.2020.
Mamma nemākot uzsmērēt sviestu uz maizes. Emocionālās vardarbības stāsta 2. daļa
Tēvs psiholoģiski terorizē māti. Meita, aizstāvot mammu, tiek pazemota no tēva ģimenes puses. Radiniece ārste, ar kuru ģimene dala mitekli, meiteni dzen smagā stresā un izmisumā. Tie ir tikai daži no piemēriem, kā meitene cietusi šajā it kā labi situētajā ģimenē. Piedzīvotā emocionālā vardarbība likusi viņai vēl bērna vecumā apsvērt pašnāvības iespējas. Tagad, kad pieaugusi, sieviete anonīmi nolēma pastāstīt šīs savas vissāpīgākās atmiņas, lai kāds varbūt ieklausītos un ar citu bērnu tā nenotiktu. Stāsta otrā daļa.
18.12.2020.
«Dod pieci» pirmajā diennaktī saņem 8 pieteikumus palīdzībai pret vardarbību ģimenē
Pirmajā labdarības akcijas "Dod pieci! 2020" pret vardarbību ģimenē diennaktī "Ziedot.lv" ir saņēmis jau 8 palīdzības pieteikumus. Cilvēki ir lūguši psiholoģisko un juridisko atbalstu. Palīdzību pieteikt var, aizpildot tiešsaistes anketu.
18.12.2020.
Iepazīsti labdarības maratona «Dod pieci!» uzticīgos ziedotājus!
Ir pagājušas 24 stundas, kopš trīs Latvijas Radio 5 – pieci.lv dīdžeji stikla studijā tiešraidē vāc ziedojumus apmaiņā pret dziesmu, lai palīdzētu cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības ģimenē. Daži ziedotāji, respektējot 2 metru distancēšanos un valstī esošos epidemioloģiskos ierobežojumus, apmeklē Doma laukumu, kur norisinās labdarības maratons “Dod pieci!”, lai tur atstātu savus ziedojumus.
18.12.2020.
Labdarības maratons «Dod pieci!». 1. diena
Stikla studijā Doma Laukumā Latvijas Radio 5 dīdžeji Toms Grēviņš, Elīna Baltskara un Magnuss Eriņš tiešraidē visas dienas garumā atskaņoja tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas. No dīdžejiem norobežoti ar stikla sienu, studijā viesojās arī mūziķi un citi viesi, to skaitā Valsts prezidents Egils Levits.
17.12.2020.
Zemessardzes Studentu bataljons iesaistās labdarības maratonā «Dod pieci!»
Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Studentu kājnieku bataljona zemessargi labdarības maratonā "Dod pieci!" vāc ziedojumus no vardarbības ģimenē cietušo atbalstam.
17.12.2020.
Man bija dotības, bet tēvs apcirpa spārnus. Emocionālās vardarbības stāsta 1. daļa
Tēvs psiholoģiski terorizē māti. Meita, aizstāvot mammu, tiek pazemota no tēva ģimenes puses. Radiniece ārste, ar kuru ģimene dala mitekli, meiteni dzen smagā stresā un izmisumā. Tie ir tikai daži no piemēriem, kā meitene cietusi šajā it kā labi situētajā ģimenē. Piedzīvotā emocionālā vardarbība likusi viņai vēl bērna vecumā apsvērt pašnāvības iespējas. Tagad, kad pieaugusi, sieviete anonīmi nolēma pastāstīt šīs savas vissāpīgākās atmiņas, lai kāds varbūt ieklausītos un ar citu bērnu tā nenotiktu. Pirmā stāsta daļa.
17.12.2020.
Kā izbeigt varmācīgas attiecības. Pieredzes stāsti un speciālistu ieteikumi
Ir sācies 2020. gada labdarības maratons "Dod pieci!", kurā šogad uzmanību pievērš vardarbībai ģimenē. Ikviens var atbalstīt sievietes, kuras ir gatavas pateikt “nē” vardarbīgām attiecībām, bet nespēj to izdarīt, jo nepietiek līdzekļu, lai uzsāktu patstāvīgu dzīvi, kurā nesit, neapvaino un nepazemo.
17.12.2020.
«Vardarbība ir psiholoģisks defekts» – labdarības maratonu «Dod pieci!» atklāj prezidents Egils Levits
Labdarības maratons “Dod pieci!” sācies, un tā pirmais ziedotājs ir Latvijas Valsts prezidents Egils Levits. Viņš "Dod pieci!" studijā uzsvēra, ka vardarbības līmenis Latvijā ir augsts, bet vēl augstāka ir sabiedrības tolerance pret to. Ir svarīga tūlītēja palīdzība cietušajam, darbs ar varmāku, kā arī iecietības pret vardarbību mazināšana Latvijas sabiedrībā.
17.12.2020.
TIEŠRAIDE: Labdarības maratons «Dod pieci!» pret vardarbību ģimenē. Palīdzi izrauties!
17. decembrī pulksten 12.00 sākās Latvijas sabiedrisko mediju organizētā ikgadējā labdarības akcija “Dod pieci!”, tā notiks līdz 23. decembrim. Šogad labdarības maratons pievēršas vardarbībai ģimenē. Aicinām maratonam skatīties līdzi nepārtrauktā video tiešraidē LSM.lv!
17.12.2020.
Šodien sākas labdarības maratons «Dod pieci!»
Ceturtdien, 17. decembrī, plkst.12.00 tiks atklāts labdarības maratons „Dod pieci!”, kas šogad aicina ziedot cietušajiem no vardarbības ģimenē. Doma laukumā izbūvētā stikla studijā dosies Latvijas Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji – Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Elīna Baltskara, lai sešu diennakšu garumā tiešraidē atskaņotu tikai par ziedojumiem izvēlētas dziesmas.
17.12.2020.
Sešu gadu laikā «Dod pieci!» saziedoti 1,3 miljoni eiro
Šis būs jau septītais gads, kad labdarības maratona “Dod pieci!” dīdžeji īpašā stikla studijā pavadīs sešas diennaktis, lai pievērstu uzmanību sabiedrībā neērtām tēmām un veicinātu pārmaiņas. Sešu gadu laikā “Dod pieci!” kopumā saziedoti vairāk nekā 1,3 miljoni eiro, palīdzot ļoti daudziem cilvēkiem.
16.12.2020.
Dienu pirms «Dod pieci!» starta: Dīdžeji gatavojas darbam stikla studijā bez klātienes viesiem
Ceturtdien, 17. decembrī, tieši dienas vidū Rīgā, Doma laukumā, darbu sāks labdarības maratons “Dod pieci!”. Darbojoties un dzīvojot stikla studijā līdz pat 23. decembrim, radio “pieci.lv” dīdžeji dienu un nakti atskaņos tikai klausītāju izvēlētas dziesmas. Katri ziedotie pieci eiro garantēs stundu drošībā tām ģimenēm, kuras bēg no vardarbības.
16.12.2020.
«Ārēji par to neviens nezina. Tas šķiet pazemojoši». Sofijas pieredze vardarbīgās attiecībās
Sofija (25, vārds mainīts) vardarbību pieredzēja attiecībās ar savu puisi, ar kuru viņa iepazinās 21 gada vecumā. Kā jau vairumā gadījumu, sākumā viss bija lieliski ,un problēmas parādījās pamazām – no emocionālās vardarbības un pasīvās agresijas lēnām attīstījās fiziskā vardarbība. “Sākumā tie ir pazemojumi, tad grūšana, roku spiešana, uz rokām paliek zilumi, bet es domāju – labi, viņš man vismaz neiesita.” Taču situācija pakāpeniski pasliktinājās.
16.12.2020.
Vardarbība atkārtojas arī nākamajā paaudzē. Kā izrauties no «apburtā loka»?
Dzīve vardarbībā atstāj nopietnu nospiedumu uz cilvēka pasaules uztveri, uz viņa attiecībām ar citiem cilvēkiem. Tā sagrauj personību. Bērnam, kas audzis vardarbīgā ģimenē, ik uz soļa redzējis vardarbību, ir daudz lielāks risks iekļūt vardarbīgās attiecībās: pašam kļūt gan par varmāku vai tieši otrādi – par upuri. Līdzīgi kā bumba ar laika degli arī upuris kādā brīdī var kļūt par varmāku. Kā to pārtraukt?
15.12.2020.
Pašvaldību palīdzības iespējas vardarbībā iesaistītajiem atšķirīgas
Iespējas vardarbības upuriem lūgt palīdzību pašvaldībās atšķiras, to atzīst arī Latvijas Pašvaldību savienībā, norādot – trūkst darbinieku un arī finanšu resursu. Tikmēr cietušo stāsti liecina – ne vienmēr arī „uz papīra” rakstīto pašvaldības nodrošina.
14.12.2020.
Vardarbībā cietusī Lāsma: Pilnīga bezspēcība, izmisums un informācijas trūkums, lai meklētu palīdzību
Lāsma ir piedzīvojusi divas neveiksmīgas laulības, kurās bija gan fiziska, gan emocionāla vardarbība. Šobrīd sāpīgais laiks ir aiz muguras, Lāsma ir spējusi no šī zaņķa izkāpt, tagad, 46 gadu vecumā, ir studente, iegūst savu pirmo augstāko izglītību. Ar šo atklāto stāstu viņa vēlas dalīties pieredzē, "lai kāda lasītāja, iespējams, saskatītu sevi starp mana stāsta rindām un spētu rast spēku sevi nepakļaut ilgstošai vardarbībai attiecībās".
13.12.2020.
«Man vienmēr likās, ka es esmu vainīga.» Polīnas stāsts par mammas emocionālajiem un fiziskajiem pāridarījumiem
Polīna (21) pati saka, ka nāk no “standarta latviešu ģimenes” – viņa, mamma un vecmamma. Vardarbību viņa piedzīvoja no mammas puses. Lai arī Polīna ilgu laiku bija apzinājusies, ka viņai dara pāri gan fiziski, gan emocionāli, vajadzēja paiet ilgam laikam, lai viņa savstarpējās attiecības nosauktu par vardarbīgām – viņas uztverē mamma vēl joprojām ir “svētuma simbols, viena no cilvēka pamatvajadzībām,” un pat pēc piedzīvotā mammu nosaukt par varmāku šķiet grūti.
12.12.2020.
Pēc 2 gadu dīkstāves uzsāks cietušo bērnu saudzīgās pratināšanas projektu «Bērna māja»
Reizēm izmeklēšanas procesā cietušajam par pieredzēto nākas stāstīt divas, trīs un pat četras reizes. Īpaši traumējoši tas ir no smagas vardarbības cietušiem bērniem, kam traģiskajām atmiņām jāiet cauri atkal un atkal. Islandē izstrādāts nopratināšanas modelis “Bērna māja” paredzēts, lai tā nenotiktu. Šādu modeli plāno ieviest arī Latvijā. Tomēr ar to nesokas tik raiti.
11.12.2020.
Sita, pazemoja un beigās izmeta uz ielas – vardarbība pret senioriem
Kopš augusta, kad policijai, izsaukumā konstatējot vardarbību ģimenē, jāaizpilda speciāls ziņojums un tas jānodod citiem dienestiem, ir kļuvis skaidrs, ka seniori ir visnotaļ liela cietušo grupa. Piemēram, Rīgā no augusta līdz novembrim 86 no 233 ziņojumiem bijuši saistīti ar vardarbību pret senioriem. Šiem cilvēkiem, ģimenē ciešot, ir jāizvēlas – palikt agresīvajā vidē vai doties uz sociālās aprūpes centru.
10.12.2020.
«Dod pieci!» izsolē šogad – mākslinieces Fatimas Ahmedas glezna, «Dinamo» parakstīts krekls un citas ekskluzīvas lietas
Labdarības maratonā “Dod pieci!” sākušās labdarības izsoles, kurās tiks piedāvātas dažādas lietas, kas pieder Latvijā un pasaulē zināmiem cilvēkiem, kā arī piedzīvojumi un notikumi.
10.12.2020.
Pierādīt nepierādāmo? Kāpēc Latvijā nevedas ar emocionālās vardarbības lietām
Emocionālā vardarbība ir visgrūtāk pierādāmā vardarbības forma, jo tai nav uzreiz manāmu seku. Nav arī statistikas, kas ļautu saprast, cik tā Latvijā ir izplatīta. Tiesās nonāk tikai lietas, kurās emocionālā vardarbība iet roku rokā ar fizisko.
10.12.2020.
Anketa vardarbības atpazīšanai šogad pielietota samērā maz
Pēc cīņas un pārliecināšanas divu gadu garumā šovasar beidzot visā valstī ieviesa vienoto vardarbības atpazīšanas anketu. Tā ir īpaša veidlapa, ko, dodoties izsaukumos uz ģimenes konfliktiem, aizpilda policists. Tālāk informācija nonāk sociālo darbinieku rokās, kas momentā sāk strādāt ar ģimenes problēmām. Tomēr šis ļoti noderīgais rīks līdz šim pielietots maz.
09.12.2020.
Piespiedu darbs vai cietums. Tuvāk vidusceļam, lai par vardarbību nepiespriestu lapu grābšanu
Pašlaik par vardarbību ģimenē var piespriest vai nu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu. Vidusceļa nav, bet likumdevējs sola, ka no 2022. gada tiesas varēs kā atsevišķu sodu piespriest probācijas uzraudzību. Kas ir solītais vidusceļš starp cietumu un lapu grābšanu?
09.12.2020.
Vai sods pārtrauc vardarbību – kā efektīvāk cīnīties ar vardarbību ģimenē
Gandrīz vienmēr vardarbības upuri, vēršoties policijā pēc palīdzības, jau vairākkārt ir cietuši no varmākas. Savukārt, kad vainīgais tiek sodīts, nereti sods pāridarītāju neapstādina. Piemēram, aptuveni 40% gadījumu tiek pārkāpts tiesas lēmums par netuvošanos. Policija stāsta, ka vardarbībai ir augsta atkārtotība. Kāds būtu visefektīvākais sods, lai vardarbība tiktu pārtraukta?
08.12.2020.
Vardarbība. Vai baznīcā var saņemt mierinājumu?
Vardarbībai patīk klusums. Par to, kas noticis mājās, parasti klusē gan varmāka, gan cietušais. Cilvēkiem ir kauns atzīties, ka perfektā ģimene nemaz nav perfekta, ka kāds šajā ģimenē cieš. Par uzticības personām dažkārt kļūst reliģisko draudžu locekļi. Taču ne vienmēr vardarbības upuri saņem cerēto atbalstu.
07.12.2020.
Lāsma par vardarbību ģimenē: Man bija kauns. Es, meitene no labas ģimenes, biju iestigusi tādā zampā
Lāsma ir 46 gadus veca studente ceļā uz savu pirmo augstāko izglītību. Šobrīd viņa ir jaunas dzīves ceļa sākumā. Viņa ir bijusi divreiz precējusies, abās laulībās saskaroties ar fizisku un morālu vardarbību. Ar šo atklāto stāstu viņa vēlas dalīties pieredzē, "lai kāda lasītāja, iespējams, saskatītu sevi starp mana stāsta rindām un spētu rast spēku sevi nepakļaut ilgstošai vardarbībai attiecībās". Sava stāsta ievadā viņa iepazīstināja ar savu ceļu uz jaunu dzīvi.
06.12.2020.
«Sēdēju sarāvies un lūdzu, lai tētis ātrāk atrod, kur esmu.» Kārļa ģimenē vardarbīga bija mamma
Vairumā ģimeņu, kurās ir vardarbība, tās veicējs parasti ir tēvs, liecina Labklājības ministrijas sniegtā informācija. Kārļa (vārds mainīts) gadījumā gan varmāka bija viņa mamma. Tēvs bieži devās komandējumos un reti bija mājās, tādēļ Kārlis lielāko daļu savas ikdienas pavadīja ar māti. Viņai bija problēmas ar alkoholu, kas arī bija galvenais vardarbības katalizators.
05.12.2020.
Kā rīkoties, ja pamanīta vardarbība citā ģimenē
Māte, kas nespēj pamest vardarbīgo bērnu tēvu, vai bērns, kurš ik dienu cieš, klausoties vecāku strīdos un noraugoties viņu kautiņos. Lai gan tas viss lielākoties notiek prom no sabiedrības acīm, nereti arī kaimiņi vai paziņas nojauš, ka tuvumā kādā ģimenē ikdienas sabiedrotais ir vardarbība. Kā reaģēt, kā palīdzēt?
04.12.2020.
Vai varmākas ir iespējams «pāraudzināt»? Četras pieredzes
Ja to nepiespriež tiesa, uzvedības korekcija varmākām Latvijā ir brīvprātīga. Speciālisti uzskata – kursiem jābūt obligātiem. Ideja iestrēgusi strīdā, kam par to jāmaksā – varmākām vai valstij. Tikmēr "Re:Baltica" pēta, cik šīs programmas ir efektīvas.
04.12.2020.
Vai ir iespējams pēc vardarbības attiecībās saglabāt ģimeni?
Vai ir iespējams pēc vardarbības attiecībās saglabāt ģimeni? Tas izdodas ļoti retos gadījumos, jo bieži vien cilvēkiem savu uzvedības modeli mainīt ir grūti. Labāki rezultāti ir personām, kas vēlas atgūt bērnu aprūpes tiesības. Tomēr bieži vien cilvēkiem nepieciešama ilgstoša uzraudzība.
03.12.2020.
Ziedo ar dziesmu! «Dod pieci!» aicina palīdzēt no vardarbības cietušajiem
Atbalstot līdzcilvēkus Latvijā, kuri ikdienā cieš no fiziskas, ekonomiskas, emocionālas un seksuālas vardarbības, vairākas nevalstiskās organizācijas, uzņēmumi, mūziķi un mediji aicina ziedot vardarbībā cietušajiem. No ceturtdienas, 3. decembra, sākas ziedošana tīmeklī, izvēloties mīļāko dziesmu, kas tiks atskaņota maratona norises laikā pirms Ziemassvētkiem, no 17. līdz 23. decembrim.
03.12.2020.
Kad aizbēgšanai no vardarbības nepietiek naudas. «Dod pieci»
Katrīna aiziešanai no varmācīgām attiecībām gatavojās pusotru gadu – lasīja informāciju policijas mājaslapā, "Re:Baltica" rakstus, krāja, bet jaunas dzīves sākumam nepietika naudas. Šādas situācijas turpmāk palīdzēs risināt palīdzības līnija "ziedot.lv" paspārnē.
03.12.2020.
Vardarbība ģimenē: Varmāku pāraudzināšanai valstij trūkst naudas
Jau piekto gadu valsts apmaksā sociālās rehabilitācijas individuālās un grupu nodarbības vardarbīgiem cilvēkiem, taču viņi tās apmeklē nelabprāt. Pašlaik tā ir katra paša izvēle – atzīt kļūdas un mainīties vai to nedarīt. Tieslietu ministrija rosina šos kursus noteikt par obligātiem, bet valstij tam neesot naudas.
02.12.2020.
Vardarbības ģimenē pierādīšana – to mēdz apgrūtināt ģimenes ārsti
Fiziskas vardarbības ģimenē pierādīšanu mēdz apgrūtināt ģimenes ārsti, savukārt emocionālā vardarbība ir grūti pierādāma. Laurai palīdzēja tas, ka viņa izsauca policiju uz konfliktu.
01.12.2020.
Partneris draudēja ar pašnāvību. Četri gadi emocionālās un seksuāli vardarbīgās attiecībās
Kasparam (vārds mainīts) 21 gada vecumā šķita, ka viņš ir saticis savu mūža mīlestību, taču attiecības ar šo cilvēku izvērtās par četriem fiziskas, emocionālas un seksuālas vardarbības pilniem gadiem. Šobrīd viņam ir 25 un viņš uz piedzīvoto atskatās no malas, priecājoties, ka ir atguvis spēju iestāties par savām vajadzībām.
30.11.2020.
Pacieta, bet kļuva tikai sliktāk. Kā ekonomiskā atkarība kavē aiziešanu no vardarbīgas ģimenes
Sabīnei, kuras vārds un balss ierakstā pēc sievietes lūguma ir mainīta, ir 25 gadi un divi bērni. Katram bērnam ir savs tēvs, ar abiem vīriešiem attiecības pārtrauktas vardarbības dēļ. Savu identitāti sieviete lūdz neatklāt, baidoties no bijušo partneru dusmām. Uz jautājumu, ko Sabīne cer sagaidīt nākotnē, viņa atbild, ka grib mācīties. Varbūt par žurnālisti. Izglītību Sabīne pēc vidusskolas neieguva, jo kopā ar puisi devās meklēt laimi Lielbritānijā. Tur arī palika stāvoklī un saskārās ar vardarbību.
30.11.2020.
Pirmo reizi viņš man iesita pirms kāzām. Lāsmas stāsts par vardarbību ģimenē
Iepazīsimies – Lāsma, 46 gadi, studente, pilna laika bakalaura studiju programma kādā no Latvijas universitātēm, budžets, sociālā joma. Ceļš uz manu pirmo augstāko izglītību. Esmu divreiz precējusies, abās laulībās saskaroties ar fizisku un morālu vardarbību. Divas dažādas pieredzes, skarbas, bet atšķirīgas. Vēlos dalīties pieredzē, lai kāda lasītāja, iespējams, saskatītu sevi starp mana stāsta rindām un spētu rast spēku sevi nepakļaut ilgstošai vardarbībai attiecībās.
29.11.2020.
«Tas ir strupceļš…». Sandras pieredze ar vardarbību ģimenē un izlaušanos no tās
Ar vardarbību Sandra pirmo reizi sastapās aptuveni astoņu gadu vecumā – sākotnēji tās bija emocionālās vardarbības izpausmes kā kliegšana un likšana stūrī, taču kopš desmit gadu vecuma līdzās tam viņa sāka piedzīvot arī fizisko vardarbību no tēva puses. To, ka saskaras ar vardarbību, Sandra saprata tikai 14 gadu vecumā – sākotnēji viņa to uzskatīja par normālu parādību un domāja, ka tā notiek katrā ģimenē.
28.11.2020.
Viņš pazemoja un noniecināja. Jekaterinas stāsts par emocionālo vardarbību
Ar vardarbību nereti asociējas fiziska spēka pielietošana, taču visizplatītākā un tajā pašā laikā visgrūtāk atpazīstamākā vardarbības forma ir tieši emocionālā vardarbība. Tā atšķirībā no konflikta ir ilgstoša un var radīt pat psiholoģiskus traucējumus cietušajam. Nereti emocionālā vardarbība var pāraugt pat fiziskā spēka pielietošanā. Jekaterina ir tam piemērs.
25.11.2020.
Pandēmijas laikā pasaulē pieaugusi vardarbība pret sievietēm
Koronavīrsa Covid-19 pandēmija ir saasinājusi daudzas problēmas, ar kurām visā pasaulēs saskārās jau pirms tam. Viena no tādām ir visa veida vardarbība pret sievietēm. Laikā, kad vairumā valstu spēkā ir stingri ierobežojumi, lai nepieļautu vīrusa izplatīšanos, miljoniem sieviešu cieš no fiziskas un seksuālas vardarbības. Vardarbības mazināšanai ģimenē būs veltīts Latvijas sabiedrisko mediju rīkotais labdarības maratons "Dod pieci!", kas sāksies decembra vidū.
24.11.2020.
Psiholoģe: Seksuālo vardarbību pret bērniem grūti atklāt. Pārdzīvotais atstāj smagas sekas
Seksuāla vardarbība pret bērniem notiek, bet šos gadījumus ir grūti atklāt un vainīgos sodīt, jo visbiežāk tie notiek ģimenē, bērni par šiem nodarījumiem nevēlas runāt, jo ir gan neuzklausīti, gan varmāku iebiedēti. Gadījumu atklāšanā un palīdzības sniegšanā institūciju sadarbība ir sadrumstalota.
19.11.2020.
VIDEO: «Es zinu, tu esi» – klajā laista šī gada «Dod pieci!» himna
Atbalstot labdarības maratonu “Dod pieci!”, kura tēma šogad ir vardarbības mazināšana ģimenē, vairāk nekā divdesmit Latvijā un pasaulē pazīstamu mūziķu radījuši tā oficiālo himnu "Es zinu, tu esi”.
19.11.2020.
Vardarbība ģimenē: Cik Latvijā ir krīzes dzīvokļu, kur patverties?
Visdrošāk cilvēki jūtas mājās, esot kopā ar saviem mīļajiem. Tomēr, kad vardarbība notiek ģimenē, tad labāk ir visur citur, tikai ne mājās, kur var uzbrukt varmāka. Ir gadījumi, kad sievietes savāc visu nepieciešamo un bēg. Bet kur lai rod drošu patvērumu? Un cik Latvijā ir krīzes dzīvokļu, kur patverties?
19.11.2020.
Speciālisti: Ekonomiskā vardarbība ģimenē kombinējas ar citiem vardarbības veidiem
Ekonomiskās vardarbības mērķis ir kontrolēt kādu cilvēku finansiālā un ekonomiskā līmenī, tā ietekmējot cilvēka spēju pieņemt lēmumus. Tā var pastāvēt gan ģimenē, gan darbavietā un ir cieši saistīta ar citiem vardarbības veidiem. Ja ekonomiskā vardarbība notiek ģimenē, no tā cieš bērni, tā veidojot savu priekšstatu par attiecībām. Vardarbība ģimenē ir šī gada labdarības maratona "Dod pieci!" tēma.
12.11.2020.
Vajāšana vairāku gadu garumā: Vienmēr skatījos pār plecu, jo nebiju droša, vai man neseko
Solvita savas pirmās nopietnās attiecības joprojām atceras un, iespējams, nespēs arī aizmirst. Atmiņas ir baiļu, satraukuma un neziņas pilnas – “es nevarēju zināt, kurā brīdi viņš mani vēros”. Solvitas bijušais draugs viņu vajāja un izteica dzīvībai bīstamus draudus. Tas notika vairāku gadu garumā. Labdarības akcijas „Dod pieci!” ietvaros Latvijas Radio stāsta par vardarbību ģimenē un par to, kā to novērst, un vajāšana ir viena no vardarbības pazīmēm.
11.11.2020.
«Dod pieci!» dīdžejiem stikla studijā pievienosies Pieci.lv galvenā redaktore Elīna Baltskara
Šogad gaidāmas izmaiņas labdarības maratona “Dod pieci!” dīdžeju sastāvā. Jau septīto gadu īpašajā stikla studijā uz vairāk nekā sešām diennaktīm dosies DJ Toms Grēviņš un Magnuss Eriņš, šoreiz talkā ņemot Latvijas Radio 5 – Pieci.lv galveno redaktori Elīnu Baltskaru.
05.11.2020.
Esmu sapratusi, ka ļoti sāpināju dēlu. Vardarbīgas mammas stāsts
Tuvojoties labdarības maratonam „Dod pieci!”, šogad runājam par vardarbības ģimenē mazināšanu. Latvijas Radio ar savu stāstu padalījās māte, kuru tiesa atzina par vardarbīgu pret savu bērnu.
02.11.2020.
«Dod pieci!» 2020. gada himna – «Es zinu, tu esi»
Sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!” šogad veltīts vardarbības mazināšanai ģimenē. Katri pieci eiro nonāks pie cilvēkiem, kas vēlas pārtraukt vardarbīgās attiecības, bet viņiem nav līdzekļu, lai aizbrauktu prom, varētu apmesties citur, un dažkārt nav naudas pat medicīniskai ekspertīzei. Šā gada labdarības maratona himnas nosaukums ir “Es zinu, tu esi”, un šonedēļ notika dziesmas ierakstīšana.
31.10.2020.
«Iemarinēti savā traumā» – bērnībā no vardarbības cietušie pēc tam netiek galā ar dzīvi
Parasti, kad vairāki cilvēki vienlaikus kāpj pa kāpnēm, viņi to dara mierīgi, viens otram aiz muguras. Ofēlijai ir bail uzgriezt kādam muguru. Citu cilvēku klātbūtnē viņa pa kāpnēm kāpj ar sānu, lai redzētu, kas notiek. Viņa salecas no pēkšņiem pieskārieniem un baidās no citu cilvēku dusmām. Ofēlijai tagad ir 26 gadi, un šīs ir sekas bērnībā ģimenē piedzīvotajai vardarbībai.
22.10.2020.
«Dardedze»: Covid-19 laiks ģimenēs sasāpējušās problēmas provocēja
Covid-19 pandēmijas laiks ģimenēs sasāpējušās problēmas provocēja, un dažās ģimenēs kļuva vēl sliktāk, intervijā Latvijas Radio atzina centra "Dardedze" valdes locekle Laila Balode.
09.10.2020.
Septiņu gadu laikā «Dod pieci!» saziedoti 1,3 miljoni eiro
Šis būs jau septītais gads, kad īpašā stikla studijā radio dīdžeji pavadīs sešas diennaktis ar mērķi pievērst uzmanību sabiedrībā neērtām tēmām un veicināt pārmaiņas. Septiņu gadu laikā labdarības maratons no eksperimentāla projekta izaudzis par neatņemamu un ļoti gaidītu notikumu decembra nogalē, un šo septiņu gadu laikā kopā saziedoti vairāk nekā 1,3 miljoni eiro, palīdzot ļoti daudziem cilvēkiem.
08.10.2020.
Labdarības maratons «Dod pieci!» šogad veltīts vardarbības mazināšanai ģimenē
Sabiedrisko mediju labdarības maratons “Dod pieci!” šogad pievērsīsies vardarbībai ģimenē – sarežģītam un daudzslāņainam tematam, runājot gan par emocionālo, fizisko, finansiālo un cita veida vardarbību ģimenes locekļu starpā, gan par sekām un rīcības scenārijiem, lai dotu iespēju sākt dzīvi no jauna.
08.10.2020.