2020

2020*/?>
Palīdzi izrauties no vardarbības!

407 020.20 eiro

Šī summa ļaus uzturēties drošībā cilvēkiem, kuri bēg no vardarbības ģimenē.

2020. gada "Dod pieci!" saņemtie ziedojumi palīdz akūtu un neatliekamu situāciju risināšanā - īslaicīgai pajumtei, medicīniskai palīdzībai un ekspertīžu apmaksai, ēdienam, transportam, mentoram, kas aiz rokas izved cauri procesam, jo bieži cietušie uz to vienkārši paši nav spējīgi. Paldies visiem ziedotājiem!

#VardarbībaĢimenē #PalīdziIzrauties

- "Dod Pieci" komanda

Video

"Dod pieci!" 2020. gada himna

"Dod pieci!" 2020. gada himna

Ziņas

Krīžu dzīvokļu izveide – pašlaik pašvaldību pašu iniciatīva

Jumts virs galvas sev un savam bērnam – vieta, kur patverties. Tas ir tas, kas pašlaik ļoti trūkst sievietēm un bērniem, kas cieš no vardarbības ģimenē. Vairākās pašvaldībās šim mērķim kalpo krīzes centri, bet ar tiem nepietiek. Noslēdzot pagājušā gada sabiedrisko mediju labdarības maratonu "Dod pieci!" kopā ar speciālistiem atbildīgās amatpersonas lūdzām risināt vairākus būtiskus jautājumus. Pirmais no tiem - veicināt "krīzes dzīvokļu" tīkla attīstību Latvijā. Kā ar to veicies?
04.12.2021.

No šodienas varmākām noteiks pienākumu apgūt obligātu kursu vardarbīgas uzvedības mazināšanai

No ceturtdienas, 1. jūlija, varmākām noteiks pienākumu apgūt obligātu kursu vardarbīgas uzvedības mazināšanai, informēja Tieslietu ministrijā (TM).
01.07.2021.

«Singapūras satīna» dalībnieka sieva lūdz palīdzību, lai sāktu dzīvi bez vardarbības; sadarbība starp dienestiem joprojām vāja

Diskusiju vētru mikroblogošanas vietnē "Twitter" sacēlis divu bērnu mammas Mairitas Strūbergas lūgums pēc finansiālas palīdzības, to pamatojot ar aiziešanu no vardarbīgām attiecībām. Vīrs vardarbību kategoriski noliedz. Mēģinot atšķetināt stāstu, LTV nonāca pie secinājuma, ka sadarbība starp atbildīgajiem dienestiem, reaģējot uz aizdomām par vardarbību, joprojām ir vāja.
14.05.2021.

Izlietoti 14% no «Dod pieci» saziedotās naudas vardarbībā cietušajiem

"Ziedot.lv" izlietojis 14% no saziedotās naudas, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri cenšas aiziet no vardarbīgām attiecībām.
11.05.2021.

Pēc labdarības maratona «Dod pieci!» saņemti vairāk nekā 100 palīdzības lūgumi

Nomainītas slēdzenes, apmaksātas psihologa un psihoterapeita konsultācijas, pajumtes un transporta nodrošināšana – tie ir vien daži no palīdzības veidiem, kādi jau sniegti cilvēkiem, kas vērsušies “Ziedot.lv”, lai varētu izbēgt no vardarbības apburtā loka. Pēc labdarības maratona “Dod pieci!” arvien vairāk cilvēki vērsušies ar palīdzības lūgumiem pie atbildīgajiem dienestiem.
10.02.2021.